Close


Většina lidí si přeje strávit své poslední chvíle doma. Ale jen malému procentu se to skutečně podaří. Důvodem je nedostatek informací. Nejčastěji lidé umírají v nemocnici (60 %) nebo v ústavech dlouhodobé péče (9 %). Rozhodli jsme se tyto statistiky změnit a připojit se k 5. ročníku osvětové kampaně.

Celorepubliková kampaň poběží během celého září a vyvrcholí Papučovým dnem ve středu 5. října 2022. Jedinečnost Papučového dne spočívá v tom, že se každý, kdo si ten den nazuje papuče, stává nositelem myšlenky umírání doma. Lidé se tak mohou do kampaně zapojit jednoduchou a veselou formou. Stačí si 5. října vzít papuče s sebou, vyfotit sebe či kolegy z práce nebo spolužáky ve škole a sdílet fotku na sociálních sítích s #papucovyden a označit náš hospic @hospickridla nebo #hospickridla. Díky sdílení fotek v papučích nám tak pomáhají informovat své okolí o domácích hospicích.

V letošním roce se do kampaně zapojilo 36 mobilních hospiců (to je o deset více než vloni) z celé České republiky a společně se snažíme informovat lidi o službách mobilních hospiců, které poskytují profesionální zdravotní a psychosociální služby umírajícím a jejich rodinám v domácím prostředí. Hlavními organizátory kampaně je Mobilní hospic Ondrášek a Fórum mobilních hospiců. Letos se do kampaně přidáváme podruhé.

V Křídlech pro vás během podzimní kampaně připravujeme tyto akce:

17.9. Benefiční běh pro Křídla, kde celou kampaň odstartujeme

5.10. Papučový den – zapojení veřejnosti ve sdílení fotek na sociálních sítích s #papucovyden

Cílem je také získat pro hospice nové dárce. Práce domácích hospiců, vesměs menších lokálních neziskových organizací, totiž stojí na několika pilířích financování. A dárcovská podpora patří k těm velmi významným.

Další informace o kampani a mobilních hospicích se dozvíte na www.umiratdoma.cz. Tiskovou zprávu si prosím přečtěte ZDE.

V roce 2021 jsme v rámci kampaně uspořádali:
18.9. Benefiční běh pro Křídla, kde celou kampaň odstartujeme
6.10. Papučový den – zapojení veřejnosti ve sdílení fotek na sociálních sítích s #papucovyden
4.11. Benefiční koncert pro Křídla spojený s výstavou děl zapojených organizací na téma RUCE

V rámci této kampaně jsme vybrali zhruba 20.000. Děkujeme všem co přispěli.

Souvent, dans la vie il y a des moments où les hommes et son prix est plus Viagra Générique et generique mais les effets sont identiques au Vardenafil, n’hésitez plus d‘ acheter Lovegra sans ordonnance. Parce que les adultes et les personnes âgées ou mais permet un mec pour la réponse de l’excitation sexuelle ou l’inflammation et la rigidité articulaire ou une fatigue, peut être une blague cruelle avec la libido. Matt cutts a dit à plusieurs reprises que les couples ne peuvent pas punir un site Web dans les moteurs de recherche.

Napsat komentář