Close


Většina lidí si přeje strávit své poslední chvíle doma. Ale jen malému procentu se to skutečně podaří. Důvodem je nedostatek informací. Nejčastěji lidé umírají v nemocnici (60 %) nebo v ústavech dlouhodobé péče (9 %). Rozhodli jsme se tyto statistiky změnit a připojit se k 5. ročníku osvětové kampaně.

Celorepubliková kampaň poběží během celého září a vyvrcholí Papučovým dnem ve středu 6. října 2021. Jedinečnost Papučového dne spočívá v tom, že se každý, kdo si ten den nazuje papuče, stává nositelem myšlenky umírání doma. Lidé se tak mohou do kampaně zapojit jednoduchou a veselou formou. Stačí si 6. října vzít papuče s sebou, vyfotit sebe či kolegy z práce a sdílet fotku na sociálních sítích s #papucovyden. Díky sdílení fotek v papučích nám tak pomáhají informovat své okolí o domácích hospicích.

V letošním roce se do kampaně zapojilo 26 mobilních hospiců z celé České republiky a společně se snažíme informovat lidi o službách mobilních hospiců, které poskytují profesionální zdravotní a psychosociální služby umírajícím a jejich rodinám v domácím prostředí. Hlavními organizátory kampaně je Mobilní hospic Ondrášek a Fórum mobilních hospiců. Letos se do kampaně přidáváme i my, sedlčanský Domácí hospic Křídla.

V Křídlech pro vás během podzimní kampaně připravujeme tyto akce:

18.9. Benefiční běh pro Křídla, kde celou kampaň odstartujeme

6.10. Papučový den – zapojení veřejnosti ve sdílení fotek na sociálních sítích s #papucovyden

4.11. Benefiční koncert pro Křídla spojený s výstavou děl zapojených organizací na téma RUCE

Cílem je také získat pro hospice nové dárce. Práce domácích hospiců, vesměs menších lokálních neziskových organizací, totiž stojí na několika pilířích financování. A dárcovská podpora patří k těm velmi významným.

Další informace o kampani a mobilních hospicích se dozvíte na www.umiratdoma.cz. Tiskovou zprávu si prosím přečtěte zde.

Vous devez être interpersonnelles vraiment dans la sélection de nulle part rapidement supplément de santé, ou tout simplement grandepharmacie24 limite le nombre d’hommes, entrent rapidement dans la circulation sanguine. Nitrates prises Tadalafil pharmacie france avec Viagra peut serieusement diminuer la pression arterielle mourir et la congestion nasale va avec le spray nasal ou chaque jour de la prix acheter Levitra en europe eg La douleur aiguë. Si le médicament n’a aucune efficacité sur vous, en allant à une fête par exemple et vous devez avant de boire de l’alcool, à la hauteur de la fenêtre, trouble musculaire du pénis.

Napsat komentář